Усі ми прагнемо, аби в наших оселях була приємна комфортна атмосфера як влітку, так і взимку. Однією із умов збереження оптимальної температури в будинку є якісне утеплення стін та покрівлі.

Утеплення фасаду будинку в Чернівцях

Утеплення будинку Чернівці
Втрати тепла без утеплення

Якісне утеплення будинків допоможе зберігати тепло в зимовий період. Це дуже актуально в наш час, адже ціни на опалення досить стрімко зростають і доводиться думати про економію.

Найбільш розповсюдженим способом утеплення є використання пінополістиролу (пінопласту). Утеплення будинку пінопластом не вимагає великих витрат. Цей матеріал досить легко знайти в будь-якій будівельній крамниці. Пінопласт виправдовує себе на 100%, адже він погано реагує на зміну температури – тобто сам не нагрівається і не охолоджується, чим і створює своєрідний бар’єр. Температура повітря в оселі залишається майже незмінною.

Утеплення будинку ззовні – це ще і можливість створити додаткове декоративне покриття на стінах. На пінопласт наноситься спеціальна штукатурка, яка має різну фактуру, піддається фарбуванню. Найбільш розповсюджені:

  • короїд,
  • шуба,
  • мозаїка.

Використання пінопласту та декоративного покриття не тільки допоможе зберігати тепло в оселі, а й оновить зовнішній вигляд усього будинку.

Для утеплення фасаду будинку широко використовується й інший матеріал – мінеральна вата. Цей матеріал популярний через те, що володіє деякими дуже цінними унікальними характеристиками. Вата добре пропускає повітря. Навіть утеплення будинку зсередини забезпечить гарну циркуляцію повітря. Через це зменшується ризик появи плісняви, неприємного запаху в помешканні, виникнення алергічних реакцій у людей.

Мінеральна вата для утеплення квартири збереже оселю від пожежі. Порівняно із пінопластом, мінвата володіє кращою вогнестійкістю. Також цей матеріал не накопичує в собі вологу, що допомагає уникнути підвищеного рівня вологості повітря у приміщенні.

Утеплення комунікацій

Додаткове покриття на комунікаціях надзвичайно важливе при утепленні всієї оселі. Якщо нанести пінопласт чи мінеральну вату тільки на фасади, цього може виявитись недостатньо, і результат не виправдає очікувань. Адже холод і волога легко проникають в оселю від підвальних приміщень.

Також надмірне нагрівання повітря може спричинити неякісне покриття даху. Тож для відмінного утеплення всього помешкання варто подбати не тільки про додаткове покриття фасадів, а й попрацювати з дахом та підвальним приміщенням.

Для утеплення даху та підвалу використовуються аналогічні матеріали:

  • пінопласт
  • мінеральна вата.

Найчастіше для утеплюючих робіт використовують один з цих матеріалів. Утеплення пінополістиролом вимагає менше витрат, ніж утеплення мінеральною ватою.

Іноді, для більшої ефективності, ці матеріали можна комбінувати. Наприклад, для лоджії чи балкону обрати вату, а для фасаду – пінопласт.

Таблиця-розрахунок на м2 утеплення ФАСАДУ

п/п Найменування Характеристика тара розхід на м2 ціна упак. ціна м2
1 Угол. З сіткою алюм 3м уголок алюмінієвий з сіткою шт. 0,5м 18,00 6,00
2 Грунтівка універсальна просочує і зміцнює поверхню основи, зменшує водопоглинання основи, морозостійка, вологостійка після висихання, для внутрішніх і зовнішніх робіт від. 10л 0,2л 117,00 2,34
3 DOPS Term Fix кріплення фасадних пінополістирольних та мінераловатних плит, морозостійка, вологостійка, паропроникна міш. 25кг 5,25кг 107,00 23,78
4 ПСБ 25(10) PinPlast //-//- упак. 6шт 2шт 215,00 71,67
5 Дюбеля 10*160 //-//-//-// упак. 50шт 5шт 1,40 7,00
6 Сітка фасадна FIBERGLASS 145g/m2 рул. 50м м2 650,00 13,00
7 DOPS Multi Fix універсальна суміш для прекл. пінопласту, мін.вати та армування поверхні міш. 25кг 6,25кг 137,00 24,91
8 DOPS Грунтуюча фарба для попередньої обробки основ з метою їх зміцнення, збільшення адгезії перед нанесенням декоративних штукатурок від. 10л 0,2л 345,00 6,90
9 DOPS DEKOR Декоративна штукатурка “короїд” 2,5мм виконання оздоблювальних тонкошарових штукатурних робіт всередині і зовні, сухих і вологих приміщень по рівних міцних основах, а також в системах теплоізоляції фасадів, готова поверхня має специфічний рельєфний вид, морозостійка, вологостійка
базовий колір: білий
міш. 25кг 2,77кг 199,00 26,53
10 Фасадна фарба Fassad Classic СМ146 Фасадна фарба призначена для обробки поверхонь будівельних конструкцій та елементів всередині і зовні будинків з невеликим експлуатаційним навантаженням. Фарба застосовується також для оновлення естетичних властивостей декоративних штукатурок, раніше пофарбованих поверхонь, а також в системах теплоізоляції.
Колір: білий
від. 10л 0,20 535,00 16,21
Приблизна загальна сумма на м2 198,34