Утеплення будинку (дах, стеля, підлога)

Чи не кожен із нас мріє побудувати власний просторий будинок. Але коли мрія стає реальністю, доводиться вирішувати певні проблеми стосовно того, як зробити своє житло теплим та комфортним.

Одне із ключових питань — як правильно утеплити оселю, які матеріали для цього використати і чи можна справитися із цією задачею самостійно, без сторонньої допомоги. Роботи стосовно утеплення будинків в Чернівцях виконують професіонали, до яких за допомогою можна звернутися будь-коли.

Утеплення дахів та стель

Перше, що необхідно утеплити — дах. Він не повинен протікати, а захищати від холоду та опадів незалежно від того, похилий він чи плоский. Спочатку потрібно подбати про теплоізоляцію — це не надто важко, та й всі роботи ви зможете провести самі. Проведіть деяку підготовку: перевірте зокрема покрівлю зверху та зсередини — чи не утворилися ніякі дефекти, чи немає протікань. Далі обов`язково нанесіть на всі дерев`яні елементи спеціальний розчин — щоб не допустити утворення цвілі і також розчин проти корозії.

утеплення дахуУтеплення даху — важливий елемент для забезпечення комфортного проживання. Підбирайте необхідні матеріали відповідно до розмірів перекриттів, інакше через щілини проникатиме холодне повітря. Поверхня, яку утеплюватимете, повинна залишатися сухою. Пароізоляція і вентиляція потрібні для того, щоб не накопичувалася волога.

Після того, як роботи над покрівлею завершені, можна розпочинати утеплення стелі. Рекомендується використовувати тільки матеріали природнього походження та високої якості (керамзит, опіл, глина та тирса). Вони повинні бути вогне- та водостійкими.

утеплення стеліУтеплення приватного будинку зсередини

Не менш важливим буде і правильне утеплення цоколя будинку. Використовуйте сучасні матеріали — так ви уникнете втрат тепла. Пропонуються як внутрішні, так і зовнішні роботи, або комбіноване утеплення.

Зовнішнє утеплення цоколя:

  • Захищає фундамент від талих та ґрунтових вод
  • Продовжує експлуатацію використовуваних будівельних матеріалів
  • Подальша обробка дає можливість збільшити еластичність фундаменту

утеплення цоколю в чернівцяхПри внутрішньому його утепленні будуть зменшуватися вимоги до зовнішньої структури оздоблюваних матеріалів, а комбіноване дозволяє усунути можливість виникнення точки роси.

Незалежно від того, що ви виберете, тепло зберігатиметься і поліпшиться загальний мікроклімат у приміщеннях. Утеплення будинку зсередини також буде ефективним.

Після того, як дах, стеля і цоколь вашого житла облаштовані, можна розпочинати утеплення стін будинку. Щоби правильно його провести, необхідно знати особливості проведення робіт. Наприклад, можливо провести утеплення стін будинку зсередини, воно має ряд переваг, в числі яких:

  • Можна проводити роботи у будь-який зручний час і незалежно від пори року
  • Для утеплення необов`язково викликати фахівців
  • Внутрішнє утеплення набагато дешевше, ніж зовнішнє

До недоліків такого методу відносять:

  • Через місця з`єднань проникатиме холодне повітря, точка роси порушиться до внутрішньої конструкції
  • Накопичуватиметься пара і конденсат на стінах, розмножуватимуться грибки та шкідливі мікроорганізми
  • Зменшиться корисна площа кімнат

утеплення підлогиГоворячи про те, що утеплення будинку повинно бути комплексним, не варто забувати і про утеплення підлоги.

Зробити підлогу хоча б трохи теплішою можна одним із трьох способів: стяжка з утепленням, утеплюючий настил із дерева, або ж автоматизована система, призначена для підігріву підлоги у приміщеннях.

Утеплити будинок в Чернівцях можна з використанням сучасних матеріалів. Вибір завжди за вами, орієнтуйтесь на власний досвід і гаманець.