Утеплення будинку (фасад)

В умовах сьогодення практично ні в кого не виникає сумнівів щодо необхідності утеплення будинків, адже постійно зростає вартість енергоресурсів, забруднюється атмосфера під час їх використання. Крім того, ресурси поступово вичерпуються, що стимулює людство все суворіше контролювати витрати тепла. Щоб утеплення фасадів було ефективним, необхідно ознайомитися із технологіями проведення робіт для уникнення можливих помилок. Звичайно ж, що кращим вибором стане зовнішнє утеплення. Але інколи ситуація вимагає і утеплення стін зсередини.

Утеплення з використанням мінеральної вати

утеплення фасаду мінватоюПінопласт і пінополіуретан — це матеріали, які найчастіше використовуються для збереження тепла у будинках, про них піде мова дещо згодом. Утеплення будинків в Чернівцях з їх використанням — не рідкість. Проте, в останні роки спостерігається зростання популярності такого матеріалу, як мінеральна вата. Що це за матеріал? Це силікатні волокна, отримані з розплаву гірської породи, металургійні шлаки і їх суміші. Найдовговічніша мінвата та, яка виготовлена виключно із гірських порід, шлак — більш крихкий та з меншим терміном експлуатації.

Які переваги утеплення мінватою?

 • Плита мінвати стійка до дії високої температури
 • Теплопровідність цього матеріалу на досить низькому рівні
 • Шумоізоляційні властивості набагато кращі, ніж у пінопласту
 • Шкода для здоров`я — не більше, ніж міф. Негативний вплив може мати хіба що пил, який виділяється в процесі монтажу — у деяких людей на нього виникають алергічні реакції. Після проведення всіх робіт пил перестане виділятися і ніякого шкідливого впливу на легені не буде

Крім того, не треба забувати про один її важливий недолік: мінеральна вата має здатність вбирати в себе велику кількість вологи, тому в приміщенні необхідно буде зробити пароізоляцію — вона має розташуватися в тому ж приміщенні і створити щось подібне на термос.

Утеплення пінопластом

Говорячи про технології утеплення фасадів, неможливо не зауважити, що для таких робіт часто використовують спінений полістирол, більш знайомий простим громадянам як пінопласт. Системи його застосування можуть бути різними, але на території нашої держави найчастіше використовують скріплену систему, яку ще називають легкою штукатуркою або мокрим утепленням.

утеплення пінопластом

Порядок проведення робіт

 1. Необхідно ретельно підготувати фасад будинку
 2. Встановити стартові профілі
 3. Нанесення клейової основи на листи пінопласту
 4. Приклеювання листів пінопласту до фасаду
 5. Закріпити приклеєні листи за допомогою дюбелів
 6. Встановити підсилюючі елементи на всіх кутах
 7. Теплоізоляцію необхідно проармувати
 8. Нанести декоративно-захисний шар
 9. Надати додаткову фактуру готовому шару

Стосовно утеплення пінопластом розповсюджується чимало суперечливої інформації. Зокрема, неправдивими будуть дані стосовно недовговічності, вогненебезпечності, «не дихаючих» фасадів. Сміємо вас запевнити — якщо усі роботи будуть виконані з дотриманням норм, вам нічого не загрожуватиме, а проживання в квартирі стане більш комфортним. Утеплення будинків Чернівці — задоволення недешеве, проте дозволить заощадити набагато більше коштів за рахунок зменшення використання енергоресурсів.